Проектуємо кухню правильно

Якщо у випадку з вітальнею і навіть спальнею розміщення меблів не надто впливає на практичність кімнати, то від проектування кухні безпосередньо залежить, наскільки функціональної вона виявиться. І, до речі, нерідко маленька за площею своєю кімната комфортністю перевершує велику, якщо її обставити грамотно.

 З чого почати проектування кухні

Почати проектування кухні потрібно саме з створення плану, де буде включено не тільки саме розміщення меблів, але і варіанти освітлення, а також заміна і ретельна розробка комунікацій при необхідності. Тільки після цього варто приступати безпосередньо до практичних робіт.

Освітлення варто зробити багаторівневим, це додасть кухні затишку і практичності одночасно. Пару світильників можна вмонтувати безпосередньо в меблі. Комунікації потрібно облаштувати таким чином, щоб можна було з легкістю підключити всю техніку, мийку, плиту. При цьому варто врахувати кілька важливих моментів:

• розміщувати газову плиту в кутку не бажано, адже це ускладнить доступ до неї при виникненні неполадок. Також не можна встановлювати її біля вікна, оскільки при його відкритті вогонь конфорки може згасити;

• плита і мийка не повинні перебувати поруч, їх краще розділити хоча б невеликою стільницею;

• робочий трикутник, що складається з холодильника, плити, мийки не повинен розміщуватися на шляху наскрізного руху;

• і найголовніше - в кожній робочій зоні повинна бути передбачена наявність мінімум двох розеток.


Розміщення меблів на кухні

 

Найвідповідальніший момент в проектуванні кухні - розміщення меблів, за допомогою яких можна як створити практичне приміщення, так і захарастити його так, що вільного простору просто не залишиться.

З огляду на різні форми і площі кухні, можна вибрати один з п'яти можливих варіантів планування:

1. меблі однією лінією - цей спосіб, як правило, використовується в невеликих за розмірами кухнях. У такому варіанті гарнітур розміщується уздовж однієї із стін. Планування в одну лінію практичне, універсальне, оскільки підійде для будь-якого типу кімнати.

2. меблі двома лініями - елементи кухонного комплекту розставляються уздовж протилежних стін. При цьому обов'язково враховується, з якого боку повинна бути техніка. Фахівці радять поєднати плиту з мийкою, а холодильник з іншою технікою. Проектувати кухню в дві лінії можна в приміщенні, ширина якого не менше трьох метрів. Такий варіант гармонійний і оригінальний, не дивлячись на простоту виконання.

3. Г-подібне планування дозволяє найбільш зручним чином створити робочий трикутник, оскільки наскрізний прохід в такому випадку відсутній. Весь гарнітур розташовується біля двох суміжних стін. Розміщення меблів у такий спосіб дає можливість зробити кухню суміщеною з їдальнею. Підходить для невеликих і для просторих приміщень. Єдине, що потрібно врахувати - розташування вікна, дверей.

4. меблі у вигляді півострова - такий варіант найбільш прийнятний для широких, довгих кухонь, а також кухонь-їдалень. Сьогодні він вважається ще одним з найбільш модних, оскільки всього лише за допомогою меблів вдається зонувати приміщення, розділивши простір на місце для приготування і вживання їжі. Кухня-півострів досить функціональна, ергономічна, а найголовніше - ефектна, тому обов'язково приверне до себе увагу.

5. кухня-острів - один з найбільш складних варіантів розміщення меблів, оскільки практичності в цьому випадку можна домогтися тільки при професійному підході. Передбачає розміщення гарнітура, робочих поверхонь в середині кухні. Підходить виключно для просторих приміщень, вимагає ретельного проектування, щоб попередити зайві переміщення під час готування.

Незалежно від того, який з варіантів буде підібраний, важливо те, щоб меблі залишалася якісними та функціональними, адже саме це забезпечить затишок і комфорт перебування на кухні.